Wczesne objawy raka u mężczyzn

Częste zmiany w pracy układu pokarmowegoNowotwór jest wiodącym przyczyną śmierci wśród dorosłych mężczyzn. Gdy nowotwór poszerzyć jego bardzo trudne do wyleczenia, dlatego ważne jest, aby zapoznać się z najwcześniejszych objawach raka.

Częste zmiany w pracy układu pokarmowego

Nagłe i częste zmiany w pracy przewodu pokarmowego, może być spowodowane przez raka jelita grubego lub odbytu. Rak jelita grubego może rozwijać się w dowolnej części jelita grubego i powoduje takie objawy, jak biegunka, zaparcia, gazy i ból brzucha.

Krwawienie z odbytu

Krwawienie z odbytu może być jednym z pierwszych objawów raka odbytu. Chociaż krwawienie z odbytu mogą powodować inne choroby, takie jak hemoroidy, oczywiście, dobrze byłoby udać się do lekarza. Specjaliści wszystkich mężczyzn, którzy są w wieku powyżej 50 lat, zaleca się regularne badania kontrolne.

Skanowanie 25 objawów raka, które mężczyźni najczęściej ignorują!

Nietrzymanie moczu zmiany

Nietrzymanie moczu i nietrzymanie zmiany są bardzo powszechne konsekwencją starzenia się. Tym nie mniej, opóźnienia, zmiany, spowodowane przez raka gruczołu krokowego, wskazano:

  • nietrzymanie moczu
  • trudności w oddawaniu moczu
  • oduženo oddawanie moczu
  • intensywne napięcie podczas oddawania moczu.

Krew w moczu

Krwi w moczu nigdy nie należy ignorować, bo to normalny objaw raka pęcherza moczowego. Jest to jeden z najczęstszych rodzajów raka, zwłaszcza u palaczy i byłych palaczy. Krew w moczu może być wynikiem zapalenia gruczołu krokowego, raka prostaty, zakażenia dróg moczowych.

Poznaj, jakie ryzyko dla zdrowia dla mężczyzn do lat czterdziestych!

Ból w dolnej części pleców

Ból w dolnej części pleców są jednym z wczesnych objawów raka. W odróżnieniu od zwykłych bólów w plecach, bóle pleców, spowodowane przez raka gruczołu krokowego może powodować silne napięcie i lęk, który rozszerza się w kierunku bioder.

Kaszel

Kroničan kaszel jest jednym z wczesnych objawów raka płuc. Jeśli kaszel towarzyszy iskašljavanjem krwi, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.

Szyszki na jajku

Rak jądra jest to, rzadziej na raka prostaty, płuc i jelita grubego. Jednak nie warto ignorować ten objawów. Szyszki na jajku są wczesnym objawem raka jądra.

Kroničan zmęczenie

Kroničan zmęczenie można rozumieć jako znak, że twoje ciało wysyła, co by was upozorilo jak coś jest nie w porządku. Jak rak rozprzestrzenia się, że tak będzie zmęczenie staje się coraz bardziej intensywne. Chroniczne zmęczenie bardzo często objawem raka jelita grubego.

Sprawdź listę testów dla każdego mężczyzny!

Nagle i niespodziewanie odchudzanie

Szybko i niewyjaśniona utrata masy ciała może być objawem poważnych problemów zdrowotnych i różnych rodzajów raka. Jeśli nagle smršavili, niezależnie od tego, jakie są twoje nawyki, styl życia, inne, koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

Guzki w piersi

Rak piersi nie występuje tylko u kobiet. Mężczyźni również powinni być ostrożni. Jeśli zauważysz grudki w klatce piersiowej, należy skontaktować się z lekarzem, zwłaszcza, jeśli w rodzinie anamnezi masz przypadki raka piersi.